logo SAMODZIELNA JEDNOSTKA STRZELECKA 3006 NOWA SÓL
nasz fanpage facebook czeka na ciebie



SAMODZIELNA JEDNOSTKA STRZELECKA 3006 NOWA SÓL

Struktura

Struktura zarządu stowarzyszenia:

Zarząd stowarzyszenia został sformowany na wzór wojskowy, konkretny podział ról oraz zakresów kompetencji jego członków umożliwia sprawną pracę oraz realizacje wszystkich stawianych celów.
 
Dowódca jednostki: mjr rez. Lesław URBANOWSKI
Z-ca d-cy ds. szkolenia: Arkadiusz ŚLIWIŃSKI
Z-ca d-cy ds. logistyki: Andrzej JAKUBAS
Skarbnik: Arletta URBANOWSKA
Sekretarz: Mikołaj SZKUDLAREK

Struktura stowarzyszenia:

Od 2012 roku działamy jako stowarzyszenie zarejestrowane z KRS. W ramach naszego stowarzyszenia funkcjonuje wybierany przez walne zebranie członków stowarzyszenia zarząd, komisja rewizyjna oraz dwie główne sekcje robocze:

1. Pluton Lekkiej Piechoty SJS3006 Nowa Sól: sekcja prowadzi szeroką działalność proobronną oraz społeczno-wychowawczą.

2. Sekcja Psów Pracujących i Ochrony Zwierząt: sekcja prowadzi zajęcia z psami terapeutycznymi dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz organizuje zbiórki karmy dla bezdomnych zwierząt.

Zarówno pierwsza jak i druga sekcja osiąga duże sukcesy w realizacji swoich celów statutowych.

Struktura militarna:

W strukturach naszej jednostki funkcjonuje kilka wyspecjalizowanych pododdziałów, których zadania są dopasowane do zaangażowania oraz poziomu wyszkolenia członków poszczególnych z nich.

– Drużyna dowodzenia: w skład drużyny dowodzenia wchodzi dowódca plutonu/kompanii, zastępca dowódcy, radiooperator, medyk oraz żołnierze zabezpieczenia. Skład drużyny zależy od rozwinięcia w jakim ćwiczy jednostka.

– I Pluton lekkiej piechoty: w plutonie służą strzelcy którzy ukończyli szkolenie podstawowe i kontynuują szkolenie w ramach działań ogólnowojskowych z naciskiem na działania lekkiej piechoty.

– II Pluton szkolny: w plutonie służą rekruci którzy szkolą się w ramach kursu podstawowego, trwającego 9 miesięcy. Po zakończeniu szkolenia podstawowego, członkowie plutonu uzupełniają stany w I plutonie.

– III Pluton rezerwowy: do plutonu rezerwowego trafiają strzelcy, którzy z różnych przyczyn zmuszeni są do znacznego zmniejszenia swojego zaangażowania w proces szkolenia. Strzelcy z plutonu III są zobowiązani 1-2 w roku do stawienia się na tzw. ćwiczenia rotacyjne, w ramach których przypominają i utrwalają wcześniej nabytą wiedzę.

– Drużyna rozpoznawcza: w składzie drużyny służą najaktywniejsi i najbardziej zaangażowani w szkolenie strzelcy, pod okiem profesjonalnych instruktorów wywodzących się z wojsk specjalnych szlifują umiejętności pod kątem działań rozpoznawczych.

W najbliższym czasie planujemy jeszcze profesjonalnego zespołu zabezpieczenia medycznego.